معرفی منابع آموزشی زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

آموزش انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته

امروزه اگر به عنوان زبان آموز سری به منابع آموزش زبان انگلیسی بزنید به طور قطع در دنیایی از کتاب ها، متدها، روش های آموزشی، ابزارهای آموزشی گم خواهید شد. به همین دلیل است که اگر از صاحب نظران آموزش زبان انگیسی در ایران و سایر نقاط دنیا بپرسیم، همگی بر یک نقطه اتفاق نظر دارند و آن اینکه ابتدا منابع درست را انتخاب کنید و از کتابی به کتاب دیگر و از منبعی به منبع دیگر تغییر مسیر ندهید و به اصطلاح در wonderland  منابع حیران نگردید.
 
مجموعه آموزش زبان بامــبو دات آی آر با پیشینه ای غنی در آموزش زبان و بهره گیری از نظرات و دیدگاه های نخبگان آموزش، منابعی قابل اعتماد و کاربردی برای هموطنان ایرانی خود معرفی و پیشنهاد می کند با این پیش فرض که در دنیای علم هیچ حالتی قطعی و کامل نیست.
به طور کلی برای آموزش زبان انگلیسی به صورت عمومی یکی از بهترین منابع ویرایش دوم سری کتاب های American English File است.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
سری کتاب های American English File  توسط انتشارات Oxford University Press در سال 2010 تولید و در سال 2013 ویرایش دوم این سری کتاب دارای شش کتاب از ابتدایی تا پیشرفته تهیه شد که با استقبال گسترده ای از سوی زبان آموزان و معلمان در سراسر جهان رو به رو شد، تمرکز اصلی آن بر روی مکالمه، شنیداری، تلفظ و گرامر است.
 
سطوح کتاب های AEF:
 
سطح مقدماتی BeginnerAmerican English File (Starter)
سطح مبتدیElementaryAmerican English File 1
سطح پیش از متوسطpre intermediateAmerican English File 2
سطح متوسطintermediateAmerican English File 3
سطح پس از متوسطupper intermediateAmerican English File 4
سطح پیشرفتهAdvancedAmerican English File 5
 
قسمت های مختلف سری کتاب های AEF:
ویژگی بارز این سری کتاب ساختار آموزشی است که در هر شش کتاب به صورت یکپارچه وجود دارد و این یکپارچگی و متد آموزش واحد باعث شکل گیری الگوی آموزش پیشرفته و بروز برای زبان آموزان دارد که کیفیت یادگیری و استفاده از زبان جدید را بسیار بالا می برد. از ویژگی اصلی این سری کتاب تاکید بر آموزش ساختار لغات، گرامر و تلفظ صحیح است. ساختار کلی و واحد سری کتاب های American English File به صورت زیر است که در تمام دروس چهار مهارت اصلی واژگان، تلفظ، درک مطلب و مکالمه را آموزش می دهد.
بخش واژگان - Vocabulary
 هر درس با آموزش لغات جدید درباره موضوع فصل شروع شده،  سپس در یک فایل صوتی ساختار (Collocation) مربوط به لغات و کاربرد آنها آموزش داده می شود.
بخش تلفظ - Pronunciation
سپس تلفظ کلمات همراه در یک فایل صوتی ادا می شود و زبان آموزان با علامت های نوشتاری هر صدا (phonetic) آشنا می شوند.
بخش قواعد - Grammar
در این بخش قواعد آموزش داده شده و در پایان کتاب نیز به تفصیل گرامر توضیح داده شده و تمرین های کاربردی وجود دارد.
 
بخش مکالمه و شنیداری – Listening & Speaking
این بخش سه مرحله دارد. ابتدا جملاتی برای مکالمه در موقعیت مورد نظر آموزش داده می شود. سپس از زبان آموزان خواسته می شود به سوالاتی در رابطه با فایل صوتی پاسخ دهند.و در مرحله آخر از آنان می خواهد با یکدیگر در ربطه با قسمت های آموزش داده شده با یکدیگر مکالمه داشته باشند.
 
بخش درک مطلب – Reading Comprehension
این بخش دارای شش مرحله است که زبان آموزان با متنی در رابطه با موضوع کلی فصل، مهارت درک مطلب، ساختار واژگان جدید، ساختار قواعد جدید و همچنین صحبت در رابطه با متن ترغیب و تمرین می کنند.
بخش نگارش - Writing
در این بخش از زبان آموزان خواسته می شود تا در رابطه با موضوع فصل، واژگان آموخته شده و همچنین قواعد جدید شروع به نگارش کنند و با فعال سازی مطالب جدید، علم خود را به صورت عملی استفاده نمایند.
بخش چک و مرور – Review & Check
بعد از آموزش هر دو فصل این قسمت برای تمرین بیشتر و مرور مطالب آموزش دیده شده طراحی شده است، تا زبان آموزان به سطح یادگیری خود را مشخص کنند.
 
در انتهای هر کتاب متن فایل های صوتی، بانک واژگان جدید در کتاب، تمرین های ارتباطی و کاربردی زبان (Communications)، تمرین های بیشتر نگارش و بازی و سرگرمی برای بالا بردن مشارکت زبان آموزان وجود دارد.
در کنار کتاب های کامل American English File  نیز می توان از سری کتاب های In Use  مانند Vocabulary In Use  در زمینه تقویت واژگان، کتاب Grammar in use برای تقویت قواعد نیز استفاده نمود.

مجموعه کتابهای گام به گام آموزش زبان

​​​​​​​ انگلیسی از سطح پایه تا پیشرفته

آموزش کتاب های امریکن انگلیش فایل

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید