می خوای بدونی چه آزمونی برای هدفت مناسب تره؟ متن زیر کامل بخون

آزمون های آلمان| آزمون گوته|تست داف|بامبو

آزمون های بین المللی رایج در زبان آلمانی به شرح ذیل می باشد :
·        Goethe
·        TestDaF
·        Telc Exams
·        DSH
 

آزمون های موسسه گوته مجموعه ای از امتحانات هستند شامل سطوح A1 تا C2  .
آزمون های  Goethe – Zertifikat
امتحان برای کسانی است که قصد دارند در دوره های دانشگاهی آلمان شرکت کنند ، در آلمان کار یا زندگی کنند و یا سطح خود را به موسسات بین المللی نشان دهند. هم چنین برای کسانی که عضوی از خانواده شان در آلمان زندگی می کند نیز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. امتحان Goethe – Zertifikat در ۶ سطح از A1 تا C2 می باشند.
 
سطح Goethe – Zertifikat A1
ابتدایی ترین سطح امتحان گوته سطح A1 می باشد. در این سطح شما باید پایه ای ترین کلمات و جملات زبان آلمانی را یاد گرفته باشید. با گذراندن سطح A1 آزمون گوته شما نشان خواهید داد که:
 
می توانید یک مکالمه ساده را به زبان آلمانی برقرار کنید.
می توانید مکالمات روزمره ساده و اصطلاحات بسیار معمول را استفاده کنید.
خودتان را معرفی کنید، از دیگران بپرسید که کجا زندگی می کنند، چه کسانی را می شناسند و چه چیزهایی دارند.
 
سطح Goethe – Zertifikat A2
سطح دوم امتحان گوته سطح A2 می باشد که برای بزرگسالان طراحی شده است و سطح مناسب برای نوجوانان Fit in Duetsch نامیده می شود. برای داشتن سطح A2شما باید  مهارت های زیر را دارا باشید :
 
جملات و اصطلاحات روزمره زبان آلمانی را بفهمید و استفاده کنید
بتوانید منظور خودتان را در موقعیت های معمولی و روزمره برسانید.
بتوانیددر مورد گذشته خود به صورت بسیار ساده اطلاعاتی را بیان کنید.
 
سطح Goethe – Zertifikat B1
سطح سوم امتحان گوته سطح B1 می باشد. این سطح جزو سطوح متوسط زبان آلمانی است و معمولا کسانی که قصد تحصیل یا اقامت در کشور آلمان را دارند باید این سطح را دارا باشند. برای این سطح باید قادر به :
 
مکالماتی آلمانی که مربوط به کار، مدرسه، دانشگاه و … دارد را تا حدود زیادی متوجه شوید.
می توانید در مورد اکثر موضوعات که در آلمان با آن مواجه می شوید صحبت کنید.
در مورد موضاعات خیالی و غیر قابل لمس هم می توانید صحبت کنید.
 
سطح Goethe – Zertifikat B2
این سطح امتحان سطح بالاتر از متوسط زبان آلمانی را نشان می دهد. معمولا برای مهاجرت و اقامت سطح بالاتر از B2 در خواست نمی شود.
کسانی که می خواهند در رشته های پزشکی فعال باشند حتما باید این سطح را داشته باشند.
معمولا برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های آلمان باید مدرک B2 آلمانی را داشته باشید.
کسانی که می خواهند برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنند باید بتوانند در این سطح زبان آلمانی را متوجه شوند.
برای داشتن سطح B2 شما باید بتوانید:
 
متون پیچیده و موضاعات انتزاعی زبان آلمانی را بفهمید.
بتوانید آلمانی را روان صحبت کنید و یک مکالمه معمولی در مورد موضاعات مختلف انجام دهید.
 
سطح Goethe – Zertifikat C1
این سطح زبان آلمانی سطح پیشرفته ۱ می باشد که مدرک C1 را شامل می شود. این سطح برای کسانی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در آلمان را دارند کاملا مناسب است. با داشتن سطح C1 هر گونه مهاجرت و یا ویزای تحصیلی و اقامتی بدون هیچ مشکلی بدست خواهد آمد.
 
سطح Goethe – Zertifikat C2
این سطح از آزمون پیشرفته ترین سطح زبان آلمانی است. در این سطح شخص به صورت کامل و مسلط می تواند به زبان آلمانی صحبت کنند.این مدرك دال بر تسلط به زبان آلمانی است و جهت  تحصيل در آلمان مناسب است .
اين آزمون به صورت متمركز در مركز انستيتو تست داف واقع در شهر هاگن آلمان طراحي و تصحيح مي گردد و در 80 كشور جهان بطور هم زمان در مراكز رسمي و مجاز براي اين آزمون برگزار مي گردد. تمامي شركت كنندگان در اين آزمون به سؤالات يكسان پاسخ مي دهند كه اين پاسخها توسط افراد دوره ديده مورد ارزشيابي و تصحيح قرار مي گيرد.
نتايج آزمون در سطح هاي زير دسته بندي می گردد :
 (TDN 5) داف تست سطح 5
(TDN 4)  داف تست سطح 4
 (TDN 3) داف تست سطح 3
این دسته بندي معادل سطح B 1-2 و  C1 -2 مربوط به چهارچوب مشترك تعيين شده براي زبانهاي شوراي اروپا است.
چه كساني مي توانند در اين آزمون شركت كنند؟
-          تمامي افرادي كه داراي معلومات زبان آلماني در حد خوب تا پيشرفته باشند و مايل به محك زدن مهارتهاي
           خويش در زبان آلماني باشند .
-          كساني كه مايل به تحصيل در آلمان باشند .
-          افرادي كه قصد تكميل تحصيلات، انجام پروژه هاي علمي و يا به دست گرفتن مسئوليت هاي آكادميك در كشور زادگاه خود داشته و                بدين منظور نياز به مدرك معتبر بين المللي براي معلومات زبان آلماني خويش دارند .
مزیت های آزمون تست داف
-          كارنامة آزمون تست داف براي تمامي مراكز آموزش عالي آلمان معتبر است. اگر در تمامي بخشهاي آزمون موفق به كسب حداقل سطح              TDN4 شويد، قادر خواهيد بود در همة مراكز آموزشي آلمان مشغول به تحصيل شويد. اينكه نتايج پايينتر از سطح تست داف   TDN 4               براي اخذ پذيرش از دانشگاهي قبول گردد، بستگي به همان دانشگاه، رشته مورد نظر و مدت دوره تحصيل دارد.
-          مضمون تمامي بخشهاي آزمون تست داف مربوط به مطالب علمي مورد نياز، مسائل روزمرة مراكز آموزش عالي و دورة تحصيلي مي باشد.              در نتيجه تست داف مهارتهاي لازم در زبان آلماني را براي تحصيل در
            دانشگاههاي آلمان مي آزمايد.
-          آزمون تست داف از بخشهاي خواندن و درك مفهوم، شنيدن و درك مفهوم، نگارش و سرا نجام گويش به زبان آلماني تشكيل شده است             كه هر كدام به طور جداگانه ارزيابي مي شوند. از اين رو در كارنامه صادر شده
          هر چهار نتيجه مربوط به آزمون قيد مي شود. بدين ترتيب مي توانيد ارزيابي دقيقي از مهارتهاي مختلف خود در زبان آلماني و نقاط                 قوت  و ضعف خود به دست آوريد.
-          شركت در آزمون تست داف در ایران ميسر است و مجبور نيستيد تنها براي شركت در يك آزمون به آلمان سفر كنيد. گواهي و كارنامه                برايتان ارسال مي گردد .
-          مؤسسه تست داف شبكه گسترده اي شامل مراكز متعدد رسمي و مجاز آزمون در سرتاسر دنيا را در بر مي  گيرد كه اطلاعات فراگيري                  درباره نحوة آزمون ارائه مي دهند. براي دريافت اطلاعات بيشتر ميتوان به دفاتر تبادلات آكادميك آلمان (DAAD ، ( مراكز انستيتو گوته              ، آموزشگاههاي رسمي زبان آلماني و سفارت جمهوري فدرال آلمان مراجعه كرد.
-          كارنامة آزمون تست داف مادام العمر معتبر است و محدوديت زماني ندارد.
-          اگر از نتيجة كسب شده در آزمون راضي نباشيد، مي توانيد مجددا" (بدون محدوديت) در آزمون شركت كنيد.
 
كارنامه آزمون شش تا هشت هفته پس از برگذاري آزمون توسط مركز آزمون ارسال مي شود. در صفحه پشت كارنامه درهر بخش آزمون توضيحات دقيقي درباره جزئيات تواناييهاي زباني ذكر شده است .از آن جا كه آزمون تست داف مخصوص متقاضيان تحصيل در رشته هاي مختلف دانشگاهي مي باشد، مطالب و سؤالات آن همگي مربوط به مسائل دانشگاه مي باشد
اين آزمون از چهار بخش تشكيل شده است :
خواندن و درك مفهوم
سه متن با مجموعا 30 سؤال - زمان: 60 دقيقه
شنيدن و درك مفهوم
سه متن با مجموعا 25 سؤال - زمان: 40 دقيقه
مهارت نوشتاري نوشتن
يك متن - زمان: 60  دقيقه
مهارت گفتاري
هفت  قسمت - زمان: 30 دقيقه
زمان كل آزمون (بدون زمان استراحت) : 3 ساعت و 10 دقيقه
خواندن و درك مفهوم
در اين بخش شما نشان مي دهيد كه توانايي خواندن و درك متوني را داريد كه از لحاظ موضوع و زبان به زندگي روزمره در دانشگاه مربوط مي شوند. شما به حل تمريناتي مي پردازيد كه درك مفهوم كلي و جزئي مطالب و همچنين استخراج اطلاعات نهفته را طلب مي كند. اين بخش از سه نوع متن خواندني مختلف با درجة دشواري متفاوت تشكيل شده كه از تنوع در سؤالات نيز برخوردار مي باشند .
شنيدن و درك مفهوم
در اين بخش شما نشان مي دهيد كه توانايي شنيدن و درك متوني را داريد كه از لحاظ موضوع و زبان به زندگي روزمره در دانشگاه مربوط مي شوند. شما به سؤالاتي پاسخ مي دهيد كه درك مفهوم كلي و جزئي مطالب و همچنين درك اطلاعات نهفته را طلب مي كند. اين بخش از سه نوع متن شنيداري مختلف با درجة دشواري متفاوت تشكيل شده كه از تنوع در سؤالات نيز برخوردار مي باشند .
مهارت نوشتاري
در اين بخش شما توانايي خود مبني بر نوشتن متني در مورد موضوعي مشخص با ساختاري واضح و به هم پيوسته را به نمايش مي گذاريد. در قسمت اول به تشريح اطلاعات آماري يك جدول يا گرافيك (تصوير) خواهيد پرداخت. در قسمت دوم نظر خود را در مورد سؤالي كه مورد بحث است مي نويسيد .
مهارت گفتاري
در اين بخش از آزمون شما توانايي خود را در گويش به زبان آلماني براي حل وفصل امور روزمره در دانشگاه به اثبات مي رسانيد. اين بخش از هفت قسمت با درجه دشواري متفاوت تشكيل شده است. در اين بخش شما با موقعيتهاي مختلف در محيط دانشگاه روبرو مي شويد و بايد واكنش نشان دهيد. به طور مثال در گفتگويي بين دانشجويان شركت كنيد، به تشريح يك تصوير بپردازيد و يا نظر خود را درباره موضوع مورد بحث عنوان كنيد .
 

​​​​​​​
موسسه ی اروپایی Telc برگزارکننده ی آزمون های استاندارد زبان و بر اساس   GERاست که دفتر مرکزی آن در فرانکفورت قرار دارد Telc . دارای بیش از پنجاه سال تجربه در برگزاری آزمون های زبان در  سرتاسر جهان است. آزمون ها بر اساس قوانینی یکسان و در بیش از 3000 مرکز درجهان و با ارائه ی بیش از 70 مدرک به 10زبان برگزار می گردد.
آزمون Telc در زمینه های مختلف از جمله کار، تحصیل و مهاجرت برگزار می شود. Telc مورد قبول تمامی دانشگاه های آلمان است. موسسه کارل دوئیسبرگ آلمان با همکاری موسسه  فرهنگی ایرسافام آزمون های Telc - A2  و Telc -B1 و Telc -B2 و Telc -C1 را در تهران برگزار می کند. آزمون ها شامل دو بخش نوشتاری و شفاهی بوده که نمره نهایی آن پس از چهار هفته اعلام می‌گردد. مدرک آزمون Telc مورد تایید سفارت آلمان است.
 
 
​​​​​​​
DSH (Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang)
DSH به معنای " امتحان زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه " و مخفف عبارت زیر می باشد :
Deutsche Sprachprüfung für den Hochschulzugang
مدرک زبان DSH توسط موسسات زبان وابسته به دانشگاه ها گرفته می شود و معمولا کلاسهای آمادگی آن از طرف دانشگاه بر گزار می شود.  زمانیکه پذیرش دانشگاهی  را می گیرید اما فاقد مدرک زبان مورد نیاز برای شروع تحصیل هستید ،در صورتیکه آن دانشگاه دارای کلاس های زبان باشد ،به شما یه پذیرش برای شرکت در این کلاس ها را خواهد داد  که با شرکت در امتحان تعیین سطح ،می توانید از سطح خود جهت شروع به یادگیری زبان آگاه شوید . پس از تعیین سطح  شرکت در کلاس های آمادگی DSH وبعد از آن نیز شرکت در آزمون مربوطه.
در مورد امکان امتحان DSH بدون شرکت در کلاس های آمادگی آن باید گفت موسسات زبان وابسته به دانشگاه ها تحت عنوان امتحان DSH exten این امکان را برای دانشجویانی که در کلاس های آمادگی DSH شرکت نکرده اند فراهم میکنند.اما باید دقت داشته باشید که ظرفیت پذیرش شرکت کننده ها بسیار محدود و اولویت بازهم ابتدا برای کسانی است که در کلاس های آن دانشگاه ها شرکت کرده اند.این امتحان تنها دوبار در سال و قبل از شروع ترم دانشگاهی توسط موسسات برگزار میشود و معمولا (نه همیشه)  تاریخ برگزاری موسسات مختلف در یک بازه زمانی می باشد .
نتایج آزمون DSH   
نمره  بین 100% تا 83% ، نتیجه DSH 3  
نمره  بین 83% تا 67% ، نتیجه DSH 2
نمره  بین 67% تا 57% ، نتیجه DSH 1
 
مدرک DSH 2  جهت پذیرش در رشته‌های مهندسی کفایت دارد .لازم به ذکر است مدرک DSH 1 دارای ارزش خاصی نمی باشد.
 
در این آزمون چهار مهارت زیر سنجیده می‌شوند :
 
۱. مهارت شنیداریHörverstehen -
۲. مهارت نوشتنTextproduktion -
۳. مهارت درک مطلب - Leseverstehen
۴. مهارت گفتاری - Mündliche Prüfung
 
 
    Deutsches Sprachdiplom
    German Test for Immigrants “DTZ” (“Deutschtest für Zuwanderer)

آزمون Goethe

آزمون TestDaF

​ Telc Exams

​ Telc Exams

آزمون DSH

معرفی آزمون های رایج زبان آلمانی

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید